Majówka w krakowskim ZOO

Wiele osób na weekend majowy ucieka z dużych miast, by te parę dni odpocząć w ciszy i spokoju. Z nami jest inaczej. W tamtym roku udało się nam małą grupą zorganizować wyjazd do grodu Kraka. Oczywiście standardowo naszym celem stał się:

-krakowski rynek
-Sukiennice
-Wawel
-Kazimierz

To obowiązkowe obiekty, jeśli zawitacie do Krakowa. Jednak postanowiliśmy rozszerzyć plan wycieczki. W związku z tym odwiedziliśmy pewne wyjątkowe miejsce, które tętni życiem.

Naszym celem był krakowski ogród zoologiczny. To miejsce wyjątkowe. Zajmuje ono szczególne miejsce w serach krakowian. Będąc na miejscu, wśród zieleni Lasu Wolskiego można całkowicie zapomnieć o tym, że jest się w mieście. Ogrom zieleni uspokaja i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Oczywiście w ZOO znajdziemy wiele ciekawych gatunków zwierząt. Krakowski ogród jest ośrodkiem hodowlanym. Tutaj właśnie dba się o rozmnażanie i odchowywanie różnych gatunków zwierząt. Swoje miejsce mają tutaj także różnego rodzaju rośliny, a które powinniśmy zwrócić uwagę, będąc na miejscu.

Na miejscu dominują odkryte wybiegi, gdy pogoda jest słoneczna, ZOO staje się wymarzonym miejscem na spacer. Znajdziemy tu przedstawicieli wszystkich rodzin zwierząt. Śpiewające papugi i inne ptaki, kolorowe żaby, jaszczurki i węże, drapieżniki, ssaki, a nawet odnajdziemy słynną rybkę Nemo. Po udanej wycieczce w ogrodzie zoologicznym możemy skorzystać z wielu szlaków turystycznych, które są wyznaczone w Lesie Wolskim.

Tak jak dla nas ZOO w Krakowie może okazać się i dla Was idealnym miejscem na spędzenie majówki, czy innego wolnego okresu. Zabytki również przyciągną uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>